Amasya Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, ‘Ramazan Paylaşmaktır’ sloganıyla başlattıkları yardım kampanyası kapsamında topladıkları parayla 100 aileye gıda yardımı yaptı. Öğrenciler, bir marketten toptan temel gıda malzemeleri alarak okula getirdi ve paketledi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, öğrencilerin bu projeden dolayı gurur duyduklarını belirterek benzer etkinliklerin artması gerektiğini vurguladı. Okul Müdürü Ahmet Eren ise ramazanda paylaşmanın önemini vurgulayarak, yardım yaparken insanların rencide olmamalarına dikkat ettiklerini söyledi.