Ceza’dan ‘Depremzedeler için albüm’ açıklaması

Türk rapinin önde gelen isimlerden Ceza, katıldığı Youtube programında samimi açıklamalarda bulundu.

Ceza sessizliğe büründüğü dönem hakkında da açıklamalarda bulundu. Ceza 2019’da kaybettiği babasının ardından Vio, Mastro, Beta’nin ölümünün de üst üste gelmesiyle duygusal çöküntü yaşadığını ve yazmasına engel olduğunu açıkladı.

Ceza, beğendiği genç yetenekler sorusuna Beneva yanıtını verdi. Türk rapinin sevilen ismi, ‘Tek güvendiğim o var diğerlerinin adını verdik gönderme geldi. Daha önce bizim yaşadığımız Sago’yla olsun, diğer rapçilerle olsun yıllardır bir şeyler paylaşmışlığımız, yaşanmışlıklar var. Ama beni hiç tanımamış görmemiş bir adam bana bir şey söylüyor falan o saçma yani. Kimseyle bir düşmanlığım yok, kimseden de zorla saygı beklentim yok.’ şeklinde konuştu.

Ünlü rapçi, sosyal medya platformlarından Tiktok’ta son dönemde ortaya çıkan özel rap şarkıları hakkında da konuştu. Ceza, Tiktok’ta normal parçaların da kullanılabildiğini söyleyerek bu platformlara da ayak uydurmanın gerektiğini söyledi.

Şimdilerde yeni bir single çıkarma aşamasında olduğunu söyleyen Ceza kanala yaptığı açıklamalarda ayrıca şunları söyledi:

“Killahakan, 36boys dışında gerçek gansgta yok. Onlarla beraber yaşadık, Hollanda Belçika çok yere gittim oradaki gibi ortam Türkiye’de yok. Türkiye’nin emniyet sistemi çok sağlam. Londra’daki gibi New York’taki gibi kafanıza göre takılamıyorsunuz.”

SAGOPA İLE ŞARKI YAPACAKTI

Depremzedelerin yararına yapılması planlanan ortak rap albümü projesinin iptal olduğu açıklanmıştı. Ünlü rapçi konuyla ilgili şunları söyledi:

“Şehinşah’la Anıl Piyancı aradı bu proje için hemen herkes kabul ediyorsa ben ediyorum dedim. Kim ne cevap verdi sormadım bile ama bu projenin olmayacağını o andan biliyordum.

Tamam dedim ama şarkılar için kiminle yapacağımı bilmiyordum. Diğer kişiler kimdi hayır diyen kimdi onu da bilemiyorum. Orda deprem oldu biz bu parçayı yapmazsak orada aileler mahvolacak değil. Ailesini kaybetmiş insanın umurunda bile değil yapacağımız şarkı. Olmadı zaman da geçti ben Kasım’da singelım çıkacak geliri oradaki ailelerde bağışlayacağım. Görevimi bu şekilde yapmış oluyorum zaten.”

EN MEŞHUR ŞARKILARINDAN PARA ALAMIYOR

“1998’den beri müzikten para kazanıyorum ama en çok konserlerden. Gençlikte çok hata yaptık, anlaşmaları okumadan attığım imzalar yüzünden (yerli plaka, Medcezir, onuncu köy, nefret, rapstar) hepsinin hakları başkalarına ait. Konuk olduğum radyoda albümden şarkımı bile çalamıyorlardı. Ama son yaptığım işler benim.

Lolipop reklamında annemin ameliyat masraflarından ziyade ailemin yaşadığı çöküntüden kurtarmak için oynadım. Yine olsa yine oynarım. Kötü bir şey değil. Amerika’daki şarkıcıların çoğu şeker reklamında oynadı.” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x