BUSD İhraççısından Yeni Bir Stablecoin: Getirisi Olacak!

Paxos International, getiri sağlayan bir stablecoin olan Lift dollar’ı (USDL) piyasaya sürdü. Şirketin ilk pazarı Arjantin olacak. Paxos’tan Charles Cascarilla, USDL’nin “gerçekten risksiz” bir getiri sağladığını söyledi. Paxos’tan Ronak Daya ise, kullanıcıların şu anda USDL’den yaklaşık %5 getiri elde edebileceğini belirtti.

BUSD’un ihraççısı Paxos, yeni bir stablecoin çıkarıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Paxos, önceki stablecoin’i BUSD nedeniyle sıkıntılar yaşadı. Şirket şimdi farklı bir stablecoin çıkarıyor. Paxos’un BAE merkezli bir kuruluşu olan Paxos International, Lift dollar (USDL) adlı bir stablecoin başlattı. Paxos International Çarşamba günü, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

USDL, Ethereum’da izinsiz olarak ihraç edilir ve dolaşımdaki USDL’nin toplam değerini tam olarak destekleyen rezerv varlıklara tabi olarak token sahiplerine günlük olarak programlı bir şekilde getiri öder.

Paxos International, USDL’nin ABD doları ile bire bir desteklendiğini söyledi. ABD doları mevduatları, kısa vadeli ABD hazine tahvilleri ve nakit eşdeğerleri gibi “yalnızca en yüksek kaliteli likit varlıkları” tuttuğunu ve Abu Dabi Global Market’in (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu (FSRA) tarafından düzenlendiğini belirtti. Paxos International yönetim kurulu üyesi ve Paxos’un kurucu ortağı ve CEO’su Charles Cascarilla, USDL ile kullanıcıların “gerçekten risksiz” getiri elde edebileceklerini kaydetti. Cascarilla, Paxos International’ın stablecoin ihraç etmekten başka bir şey yapmayan bir “ring-fenced entity” olduğunu belirtti. Bu bağlamda, “Paxos’a bir şey olursa, varlıklar bir iflas sürecinin parçası değildir. Bunlar derhal yatırımcılara iade olur.” dedi.

USDL ilk olarak Arjantin’de piyasaya girecek, getiri avantajı olacak

Paxos International, USDL stablecoin’i ilk olara Arjantin’de piyasaya sürüyor. Şirket, bunu dağıtım ortakları olarak Ripio, Buenbit ve TiendaCrypto kripto platformları aracılığıyla yapacak. Paxos ürün müdürü Ronak Daya, kullanıcıların şu anda USDL’den mevcut efektif federal fon oranına veya EFFR’ye yakın yaklaşık %5 getiri elde edebileceğini söyledi. Paxos International, getiriyi dağıtmak için yeniden değerleme tekniğini kullanıyor. Ayrıca Daya, kullanıcıların USDL varlıklarının getiriyle birlikte günlük olarak artacağını belirtti.

Daya, Paxos’un 20 baz puan dağıtım ücreti ve 30 baz puan ihraççı ücreti alacağını söyledi. Ayrıca, kazandığı kalan getiriyi kullanıcılara ödeyeceğini ifade etti. Bu arada Daya, kuruluşun USDL’nin ilk promosyon döneminde ihraççı ücretinden vazgeçeceğini kaydetti.

USDL ABD’de ve diğer bazı ülkelerde mevcut değil

USDL, ABD, ADGM hariç BAE, İngiltere, Avrupa Birliği, Kanada, Hong Kong, Japonya ve Singapur dahil olmak üzere belirli yargı bölgelerinde ikamet edenler için mevcut değildir. Cascarilla, getiri sağlayan bir stablecoin’i ABD SEC’in bir menkul kıymet olarak görmesinin muhtemel olduğunu söyledi. Bu nedenle Paxos’un pax dollar veya USDP gibi mevcut stablecoin ürünlerinde getiri sunmadığını belirtti.

Charles Cascarilla, USDL’nin gelecekteki lansmanlar için bu tür kitleleri küresel olarak hedefleyeceğini söyledi. Bu bağlamda “Stablecoin’ler doğası gereği bankasız veya yetersiz bankalı, dolara erişimi olmayan insanlara bir dizi farklı nedenden dolayı yardımcı olmakla ilgilidir” dedi. Daya, “Stablecoin piyasasının önümüzdeki beş yıl içinde 20 katına çıkacağına öngörüyoruz. Ayrıca, gelecekteki büyümenin büyük bir bölümünü yakalayacağımıza ve pazar payımızı artıracağımıza inanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x