Bahçeli’nin hedefinde Selvi var: Kavala şakşakçıları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Özgür Özel arasındaki görüşme sonrası Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’nin Gezi hükümlülerinin yeniden yargılanmasına dair yazdığı yazıları üstü kapalı hedef aldı.

Bahçeli “Kavala Şakşakçıları” ifadelerini kullanırken ayrıca, “Kimse mahkemeye talimat veremez. Yargı yetkisini kullanan bağımsız mahkemelerdir. Mahkeme kararları değiştirilemez. Gezi Parkı davasında hüküm alan Osman Kavala’nın serbest kalması yeniden yargılanması kamçılanıyor. Neymiş CHP Genel Başkanına Avrupa Parlamentosu’nda ”Saati soruyorsun sen önce Kavala’yı çıkar diyorlar” mış. Sayın Özel’in ve yanındakilerin kolunda saat yok mudur? Özel’in saati sormak yerine PKK’ya ve FETÖ’ye verilen destekleri muhataplarının yüzlerine vurması gerekmez miydi? Türkiye hukuk devletidir demesi taşıdığı sorumluluğa uygun düşmez miydi? Sayın Özel saati merak ederse bana sorabilir köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım” dedi.

Bahçeli’nin sözleri Selvi’ye yanıt verdi.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar:

Suyun üstünde bile yürüsek ‘Yüzme bilmiyorlar’ diye eleştirenler çıkacak. Bu nedenle önümüze bakacağız. Mücadelemizden taviz vermeyeceğiz. Takdiri ve teveccühü milletten bekliyoruz. Geldiğimiz bu aşamada gördüğümüz şahit olduğumuz ne varsa bizi şaşırtmıyor.

1 MAYIS ÇIKIŞI: “HAÇLI KALINTILARI”

Hayatlarında tek bir fabrikaya dahi girmeyenlerin vicdanı tutsaktır 1 Mayıs’ta polise düşmanca saldıranlar biliniz ki Haçlı kalıntısıdır.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim’e yürüme isteği maksatlıdır Taksim ısrarı niyedir? Buradaki amaç nedir? Taksim’le ne alakası vardır.

“MASUMLARIN KANI NETANYAHU’YU BOĞACAK”

Netanyahu ve yönetimi için hesap vakti yakındır. Bundan kaçış ve kurtuluş diye bir şey söz konusu değildir.

35 bin masumun dökülen kanı inşallah Netanyahu’yu boğacaktır. Hem Türkiye hem de dünyada pek çok ülke zalim İsrail’e karşı ayaktadır. İsrail’in Gazze katliamı Almanya, Fransa, Küba, Kanada, ABD başta olmak üzere birçok ülkede protesto edildi. Sivil ve masum bir halka reva görülen hunhar ve barbarca saldırılar protesto edilmiştir.

Birçok ülkede üniversite öğrencileri ayaktadır. BM bir an önce devreye girmelidir.

Kim ne yaparsa yapsın insanlık zulme karşı birleşmiştir. Kahire’deki ateşkes görüşmesinin çıkmaza girmesi çok tehlikelidir. Netanyahu müzakere sürecini dinamitlemektedir. Netanyahu bedel ödemelidir.

“SİYASET KAVGA ARENASI DEĞİLDİR”

Kutuplaşmak yerine kucaklaşmak lazım. Kapımıza değil de kalbimize vuranı buyur ederiz. Siyasette köprü yerine duvar inşa edersek yanlışa düşeriz. Siyaset kavga arenası değil, konuşma ve düğümleri çözme sahasıdır. Türkiyemizin yükseliş sürecine herkes destek vermelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız ile CHP Genel Başkanı’nın görüşmesini esasını es geçip boş koltukla boşluğa düşmesi kendi bilecekleri meseledir. Bir defa siyasetin yumuşamasının vasatı Türk milletinin ortak değerleridir. Türkiye’de yargı yetkisini Türk milleti adına kullanan bağımsız mahkemelerdir.

ERDOĞAN-ÖZEL GÖRÜŞMESİ

Muhabere yerine müzakere ile Türkiye’mizin yükseliş sürecine herkes destek vermelidir. DEM’lenmek yerine şekerli suyu tercih etmek akla en yatkın seçenektir. Sayın cumhurbaşkanımız ile CHP başkanının görüşmesini es geçip boşa düşmeleri kendi bilecekleri şeydir. Biz ülkesi için dolu hevesi olanların ne söylediğine bakıyoruz. Biz boş koltukla boş yapanların söylediklerine bakmayız. Siyasetin yumuşamasının vasatı Türkiye’nin ortak çıkarları, ortak geleceğidir.

OSMAN KAVALA SÖZLERİ

Kimse mahkemeye talimat veremez. Yargı yetkisini kullanan bağımsız mahkemelerdir. Mahkeme kararları değiştirilemez. Gezi Parkı davasında hüküm alan Osman Kavala’nın serbest kalması yeniden yargılanması kamçılanıyor. Neymiş CHP Genel Başkanına Avrupa Parlamentosu’nda ”Saati soruyorsun sen önce Kavala’yı çıkar diyorlar” mış. Sayın Özel’in ve yanındakilerin kolunda saat yok mudur? Özel’in saati sormak yerine PKK’ya ve FETÖ’ye verilen destekleri muhataplarının yüzlerine vurması gerekmez miydi? Türkiye hukuk devletidir demesi taşıdığı sorumluluğa uygun düşmez miydi? Sayın Özel saati merak ederse bana sorabilir köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım.

SİNAN ATEŞ DAVASI

“MHP’ye iftira atan alçaklar koalisyonu devlet düşmanlarına kucak açmaktadır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır. Şahit olmak isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır. TV ekranlarında mahkeme yargılanamaz. Ne biliyorlarsa acilen mahkemeye yetiştirsinler. Bakalım hukuki süreç Ankara’da mı bitecek Pensilvanya’ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz. Ellerinde ülkücü kanı olanların feriştahı gelse bizde yaprak dahi kımıldamaz. Sinan Ateş davası derhal başlamalı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x